Za minulého režimu měl každý své jisté. Každý měl málo, ale věděl, že to málo vždycky mít bude. Ale bylo tomu tak vlastně jenom proto, že tu byli všichni pracující zaměstnanci státu, a stát jim příjmy zkrátka zaručit mohl. Když si na sebe někde nevydělali, doplatilo se to z peněz těch, kteří vydělali dost, a bylo to.
Jenže tak to chodilo a vlastně dodnes chodí jenom ve státním sektoru. Jenže dnes už tu máme i soukromé podnikatele, a u těch to chodí docela jinak. Ti jsou sami svého štěstí strůjci, a tak se musí i sami postarat, aby jim jejich byznys vynášel. Protože když nevynáší? Kdo jim dá peníze pak? Jistě, nikdo. Pak si mohou nějaké ty chybějící peníze nanejvýš půjčit.
Ovšem s půjčkami pro soukromé podnikatele to také často není žádná sláva. A tím nemám na mysli jenom to, že se u nich platí úroky z půjčené částky, respektive i nějaké poplatky. Problémem je tu často i skutečnost, že vlastně nemusí být v bance vůbec ochotni leckterému žadateli půjčit.
Aby podnikatel bankovní půjčku dostal, musí mít dost vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další vlastnosti, které zaručí, že bude schopný půjčku splácet. A tato schopnost se tu prověřuje skutečně seriózně, u té se nad ničím nepřimhouří oko. A tak tu zkrátka kdekdo z podnikatelů-žadatelů neuspěje.
A když někdo nedosáhne na půjčku bankovní? Pak už se dá často spolehnout jenom na nebankovní společnost. Jejíž hypotéka bez příjmu Hypotéka bez registru je i podnikatelům, kteří nevzbuzují zrovna mnoho https://www.cnews.cz/tip-zmizelo-tlacitko-pro-prechod-do-rezimu-hibernace-vratte-jej-zase-zpatky/ důvěry, k dispozici. U takové hypotéky se totiž neklade důraz ani na výši příjmů, ani na registry dlužníků bez negativních záznamů. Tady se akceptuje leckterý nedostatek, který může někdo z podnikatelů mít, a jediné, co je tu nezbytností, je záruka splácení ve formě zástavy nemovitosti.
A jakmile podnikatel nějakou nemovitost má a do zástavy ji dát může, je vše na té nejlepší cestě.