Aby vaše stěhování v Praze proběhlo v poklidu

Stěhování v Praze představuje poměrně necitlivý zásah do soukromí a zaběhnutých zvyklostí. Jak jeho průběh zmírnit, abychom jej neprožívali tak dramaticky?

Parkování – tím musíte bezpodmínečně začít. Zapamatujte si, jakmile budete znát přesný termín stěhování a objednáte si na tento den stěhováky, musíte dojít osobně na odbor dopravy příslušného městského úřadu pro váš pražský obvod a požádat o výjimku – o parkování stěhovacího vozu. Musíte to však provést v termínu nejméně 30 dnů před samotným stěhováním, což je lhůta, kterou mají úředníci pro vyřízení vašeho požadavku.

kartonová krabice

Krabice a balicí materiál – shánět prázdné krabice od potravin v hypermarketech může být zdlouhavé a otravné. Mnohem lepší je požádat stěhováky o pronájem krabic. A možná, že budou mít k dispozici i bublinkovou fólii, do které zabalíte v podstatě cokoli, od porcelánu přes hračky až po svítidla. Kromě bublinkové fólie nezapomínejte ani na lepicí pásky a na lihové značkovací fixy, jimiž si každou krabici popíšete – označíte.

stěhovací proces

Výběr vhodného termínu – na něm velmi záleží zejména ve velkých městech, a v Praze obzvlášť. Nejhorší dny bývají pondělí a úterý, v té době bývají lidé nervózní a napjatí a je před nimi celý pracovní týden. Zkuste to raději ve čtvrtek, kdy se lidé těší již na volný víkend. Stěhování o víkendu je také celkem rozumné, ale máte zas málo času na vybalování věcí. Když si vezmete ve čtvrtek a v pátek volno, za čtyři dny se toho (včetně víkendu) dá stihnout mnoho.

Cestovní zavazadlo na dva dny – přichystejte si mimo kartonové krabice zavazadlo, nejlépe velkou sportovní tašku, kam si vyskládáte věci potřebné na stěhovací den a den poté. Budou tam hygienické potřeby, pyžamo, oblečení a boty na převlečení a také vhodné potraviny k svačině. Nezapomínejte ani na dostatek tekutin, na papírové kapesníky a na toaletní papír.

Podobné příspěvky